Prvá lyžiarska hala v Severnej Amerike

Vzhľadom na to, že na svete je už viac ako 100 lyžiarskych hál bolo veľmi prekvapivé, že sa doteraz žiadna nenachádzala na Severoamerickom kontinente.

Samotné Spojené štáty majú pri tom podľa svetového reportu pre lyžovanie a horský turizmus najviac lyžiarskych stredísk. Je tam viac ako 25 mil. lyžiarov a takmer 55 mil. lyžovaní za rok. Z tohto pohľadu bolo iba otázkou času, kedy sa otvorí lyžiarska hala aj tam.

Prvý pokus pred 10 rokmi

Lyžiarska hala New Jersey

Lyžiarska hala Big SNOW je súčasťou obrovského maloobchodného a zábavného komplexu v New Jersey, naposledy nazvaného American Dream. Prvýkrát bol koncipovaný ešte v minulom storočí a do veľkej miery bol postavený v rokoch 2003 až 2008 za viac ako 5 miliárd USD. Pôvodné plány na otvorenie vtedy zastavila hospodársky kríza. Projekt bol tak veľký, že trvalo dlho, kým sa následne dostaval a otvoril. Celý komplex sa začal otvárať koncom októbra 2019, krytý lyžiarsky park sa otvoril 5. decembra 2019.

Zjazdovky sú kratšie ako plánované na Donovaloch

Lyžiarska hala New Jersey

Park ponúka lyžovanie, snowboarding, individuálne a súkromné lekcie lyžovania, programy pre deti, hry na snehu, firemné a súkromné akcie. Dva hlavné vleky zabezpečujú dopravu s prevýšením 48 metrov a s dĺžkou svahu približne 215 metrov. Ide teda o kratšie zjazdovky ako na Donovaloch. Kapacita snehového parku na snehu je 250 osôb za hodinu. Vstupné sa predáva v dvojhodinových blokoch. Medzi Vianocami a Novým rokom boli úplne vypredané.

„Naším cieľom je privítať viac ako štvrť milióna nových lyžiarov a snowboardistov v budúcom roku. Je to destinácia pre rodinnú zábavu a šport. Spojili sme sa s tými najlepšími v odvetví.“ uviedol Don Ghermezian, CEO, American Dream. Odkaz na video zo stránky prevádzkovateľa strediska ukazuje krátko miesto zvnútra.