Lyžiarska legenda postaví 20 lyžiarskych hál

 

Bode Miller je meno, ktoré v lyžiarskom svete niečo znamená.

Za všetko hovoria štatistiky kde počas šestnástich sezón, ktoré absolvoval vo svetovom pohári získal 33 víťazstiev a 79 pódií. Je držiteľom dvoch veľkých kryštálových glóbusov za celkové poradie svetového pohára a šesť malých za jednotlivé disciplíny. Je to štvornásobný majster sveta a olympijský víťaz.

Lyžovaniu sa chce venovať aj naďalej ale inak

Body Muller Vancouer 2021

Svoju úspešnú kariéru ukončil tento otec ôsmich detí v roku 2017 a odvtedy spojil svoje slávne meno s niekoľkými firmami zaoberajúcimi sa vývojom a predajom športového oblečenia cez lyže až po nositeľnú technológiu. Jeho najnovšie úsilie sa uberá úplne novým smerom. Chce priblížiť šport, ktorý miluje čo najväčšiemu počtu ľudí.
Spolu so spoločnosťou M Bar W Enterprises, ktorej je spoluvlastníkom, začal s ambicióznym projektom Alpine-X, ktorý plánuje vystavať najväčšiu sieť lyžiarskych hál v severnej Amerike a na svete. Jej súčasťou má byť až dvadsiatka lyžiarskych hál.
Alpine-X bude lídrom v prijímaní mnohých nových ľudí do športu, ktorý pre mňa a milióny ďalších znamenal tak veľa,“ uviedol Miller v tlačovej správe, keď bolo partnerstvo oznámené 8. decembra 2021. „Som nadšený, že sa môžem pripojiť k ich manažérskemu tímu, aby sme zrealizovali víziu Alpine-X o krytých strediskách pre zimné športy pre rodiny a celú komunitu.

Vytváranie nezabudnuteľných rodinných zážitkov

štúdia plánovanej lyžiarskej haly

Prostredníctvom svojej spoločnosti chcú rozvíjať komunity aktívneho životného štýlu. Zamerajú sa na rodinu a zážitkové športové zábavné podniky po celých Spojených štátoch. V partnerstve so svetovými inžinierskymi a vývojovými firmami spoločnosťami vytvárajú jedinečné rekreačné destinácie svojho druhu. Snažia sa ich harmonicky integrovať do svojho okolia. Prostredníctvom inovatívneho využívania pôdy a architektúry, spolupráce s miestnymi organizáciami a environmentálnej zodpovednosti plánujú vytvárať nehnuteľnosti, ktoré sú finančne a environmentálne udržateľné.

pôdorys plánovanej lyžiarskej haly

Alpine-X so sídlom vo Virgínii je blízko k svojej prvej lyžiarskej hale Fairfax Peak, ktorá sa bude nachádzať na predmestí Washingtonu DC a ktorej spustenie je naplánované na rok 2025. Rozloha lyžiarskej haly má predstavovať niečo cez 3,7 hektára. Bude sa jednať o druhú lyžiarsku halu v Spojených štátoch. O vôbec prvej sme písali v našich aktualitách. Neskôr plánuje k lyžiarskej hale pridať aj 200-izbový hotel, reštaurácie, horskú dráhu a iné súčasti. Aktuálne je spoločnosť už vo fáze plánovanie druhej lyžiarskej haly.
Alpine-X presadzuje kreatívny, vizionársky a inkluzívny prístup k indoorovým snežným športom,“ povedal Miller, „a som hrdý, že mám príležitosť pracovať s týmto tímom svetovej triedy.